Düşüş- 1.Kısım

Yüzüne gölge düşüren şeyin ne olduğunu merak etti. Sorsa söyler miydi? Yok. Yine de çaresizce merak ediyordu. Dolandı durdu bir süre o suratın etrafında. Yüzdürdü gemilerini, bir alçaldı bir yükseldi. Ya da batıverdi bazen aniden. Tam bir şey diyecek oluyor, dudakları aralanıyordu bir dalga ta uzaklardan ansızın yetişip sallayıveriyordu bizim gemiyi. Susuveriyordu o da. Hep yaptığı gibi.

Sahi bu muydu yaşamak yaşamak dedikleri. Yok, sevmemişti. Hoş sevse ne olurdu sevmese ne. Düşünen var mıydı ki, ya soran? Geri de dönemezdi. Babası onu affetmezdi. Burada ölmesi gerekiyordu tekrar yaşamak için, kendi bildiği şekilde. İçinden geçenleri babası bir duysa öyle kızardı ki. Birden ürperdi. Duyuyor muydu? Buradakiler onun her şeyi duyduğuna inanıyorlardı. O da palavra diye gülüyordu içinden. Ne garipti bu insanlar, ne kadar önemli sanıyorlardı kendilerini.

Aynaya biraz daha yaklaştı. Evet, bir farklılık vardı bugün bu yüzde. Kendi bedenine derin bir özlem duydu. Bu bedenin acizliği artık iyice sinirine dokunuyordu. Olur olmadık her şeye üzülmesi çabucak kırılıvermesi de hiç yardımcı olmuyordu. Oflayıp uzaklaştı oradan. Zaten ne bir cevap alabiliyordu ne de bir yararı oluyordu böyle bakıp durmanın. Yine bir şeye kırılmıştı işte.

Bu bedenler garipti, zordu. Hep bir dertleri oluyordu. Sorunca söyleseler. O da yok. Kendini öldürürse ne olacağı da açık bir şekilde belirtilmişti. Hızla geçen bir araba ona çarpıverse ne olurdu sanki ? Zaten bu arabaları icat etmişlerdi ama adamakıllı kullanmasını beceren pek yoktu. 

Öğleden sonra arkadaşıyla buluşacaktı. Bir yaz günüydü. Etraf sanki alev almıştı. Şu güneşi istese biraz kısamazdı sanki. Yine babasına öfkelendi. Güya tüm bunlar ona bir ders vermek içindi. Bulabildiği en ince, en sıcağa uygun kıyafetleri çıkartıp üzerine geçiriyordu bir yandan, bir yandan da söylenip duruyordu her zamanki gibi.

Kendisi her zaman aynı şeyleri yapıyor olabilirdi. Ama çevresindekiler de her zaman tamamen aynı şeyleri yapıyorlardı. Misal bu kız. Saat 3’e mi söz verdi, asla 3 buçuktan  önce gelmezdi. Sonunda masaya oturabildiğinde de yine her zaman yaptığını yaptı ve ‘nasılsın?’ bile demeden, ‘sipariş verdin mi, kurt gibi acıktım,” dedi. Kurt gibi acıktım. Hep böyle derdi. Böyle söyleyince sanırdınız ki kurtlar da sürekli aç geziyorlar. Neyse. 

Bir saat boyunca bu kızın karnını doyurmasını izledikten ve kendisi de azar azar yedikten sonra inanılmaz bir şey oldu. Duydukları müthiş gümbürtüyle birden yer bile sallandı ve onlar da tıpkı diğer müşteriler gibi kendilerine sığınacak bir yer ararken oradan oraya savruldular mekanın içinde. Şimdi bir köşeye sinmişler, kız tırnaklarını onun etine batırdığının farkında bile olmadan deli gibi kolunu sıkıyordu. Kalbini hissetti o an. Hayır, kalbi zaten vardı. Ama atıyordu, çok atıyordu. Korku. Korkuyordu. 

Birkaç serseri burayı soymaya çalışıyordu ya da başka bir dertleri vardı. Kalbinin sesinden hiçbir şey anlayamıyordu zaten. Yalnızca önünde uzanan hareketliliğe gözlerini kırpıştırarak bakıyordu. Birden dudaklarının kıpırdadığını fark etti. Bir devinim içinde sürekli hareket ediyorlardı. Dua mı ediyordu? Ne için? Yaşamak için mi, bu bedende hapsolmaya devam etmek için mi? Gözleri neredeyse yuvalarından fırlayacaktı. Dua ediyordu. Babasına! 

Umarım beni duymamıştır, dedi içinden. Yoksa fena dalga geçecekti. 

“Düşüş- 1.Kısım” için 8 cevap

  1. Selam Aygün yazıların güzel ama ben biraz daha teknik düşünüyorum,
    Yazılarına baktım konunun kelime uzunluğu yeterli 2000 kelimeden fazla olanlar var ama kelime tag ların uygunsuz biraz daha SEO olayını araştır derim google amcada 1. Sırada bazı kelimelerde kısacası tag larını uzun tut biraz daha.
    https://akilliasistan.blogspot.com
    Arada uğra istersen 🙂

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: